Wielkanoc 2019

Wielkanoc 2019

Święta Wielkanocne to piękny czas radości i spokoju, posiadający bogatą tradycję. My również pamiętaliśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą.

Jak co roku czas ten poprzedzają wielkie przygotowania. Sprzątamy nasz dom i ozdabiamy go samodzielnie wykonanymi dekoracjami.
W tym roku celebrowanie Wielkanocy rozpoczęliśmy już od Niedzieli Palmowej przygotowując najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Nasza okazała i barwna Palma wygrała konkurs Palm Wielkanocnych w naszym kościele Parafialnym pw. Dobrego Pasterza w Sobniowie. Byliśmy bardzo dumni, że nasza praca została doceniona i nagrodzona przez jury.
Zgodnie z obyczajem wspólnie uczestniczyliśmy w obrzędach Triduum Paschalnego, uwieńczonego święceniem pokarmów w Wielką Sobotę. W naszym koszyczku ze Święconką znajdowało się wiele pyszności w tym kolorowe pisanki wykonane własnoręcznie przez dzieci.
W Niedzielę Wielkanocną zgodnie ze zwyczajem usiedliśmy wspólnie do uroczystego śniadania racząc się Święconką i specjałami Wielkanocnego stołu.
W Lany Poniedziałek nikt chyba nie pozostał suchy! Dzięki pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzać razem czas na zabawie i w naszym ogrodzie.

12


4

345


78

Adres

Dom Dziecka w Kołaczycach
Aleja Jana Pawła II 5
38-213 Kołaczyce
tel.: 13 4455008
e-mail: ddwwolicy@poczta.onet.pl

Dołącz do grona Sponsorów

Konto, na które można wpłacać darowizny: 47863600052006001587300002

Facebook