Wizyta ks. biskupa Jana Wątroby

Wizyta ks. biskupa Jana Wątroby

W czasie kanonicznej wizytacji Księdza Biskupa Jana Wątroby w parafii Dobrego Pasterza w Sobniowie , w dniu 8 kwietnia 2019 r. również Dom Dziecka w Wolicy miał zaszczyt gościć u siebie tak zacnego Gościa.

Wraz z księdzem Biskupem do Placówki przybył proboszcz tutejszej parafii ksiądz doktor kanonik Marian Putyra oraz ksiądz kanonik – proboszcz mgr Zbigniew Irzyk.
Wychowankowie, pracownicy przywitali zacne grono kwiatami. Wychowawca Mariusz Kowalski, krótko przedstawił historię domu dziecka oraz zadania które realizujemy.
Ksiądz Biskup poznał osobiście wszystkich wychowanków, każdy miał okazję powiedzieć o sobie kilka słów. Ksiądz Biskup rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o marzeniach, wyzwaniach i trapiących ich troskach. Wyraził swoje uznanie dla poświęcenia i zaangażowania się pracowników w realizację procesu wychowawczego wychowanków. Podkreślił , że jest to praca trudna bo wymagająca od człowieka wiele cierpliwości i wytrwałości ale i piękna gdyż można ofiarować swoje serce drugiemu człowiekowi. Dzieci otrzymały od księdza Biskupa pamiątkowe obrazki, mogliśmy też zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie. Wychowankowie dziękując za wspólnie spędzoną chwilę ofiarowali Księdzu Biskupowi wspólną modlitwę. Na zakończenie wizyty ksiądz Biskup pobłogosławił wszystkie dzieci i wychowawców.
Wizyta Księdza Biskupa Jana w Placówce odbyła się w atmosferze serdeczności, ciepła i przyjaźni, umocniła nas duchowo, w dalsze lata naszej pracy.

12


4


3

Adres

Dom Dziecka w Kołaczycach
Aleja Jana Pawła II 5
38-213 Kołaczyce
tel.: 13 4455008
e-mail: ddwwolicy@poczta.onet.pl

Dołącz do grona Sponsorów

Konto, na które można wpłacać darowizny: 47863600052006001587300002

Facebook