Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W sobotę 2 marca 2019r. nasi wychowankowie wraz z wychowawcami mieli niebywałą przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Warszawy.

Okazją był XIV Noworoczny Obiad
z Gwiazdami, którego pomysłodawczynią i organizatorką była pani Vera Jarczyńska, właścicielka amerykańskiej restauracji Jeff's, mieszczącej sie na Polu Mokotowskim. Dzięki jej wielkiemu sercu było to spotkanie około trzystu dzieci z różnych placówek wychowawczych z terenu całego kraju
ze znanymi i lubianymi osobami ze świata sportu, kultury, muzyki i filmu.
Tym razem to dzieci były gwiazdami, a sławne osobistości wcieliły się w rolę kelnerów. Podczas trwającego kilka godzin spotkania serwowały one nie tylko amerykańskie specjały, ale również poświęciły dzieciom swój czas na krótkie rozmowy, wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz rozdanie autografów. Całe spotkanie przeplatane było wokalnymi występami, konkursami i wspaniałą zabawą. Wśród sław w fartuszkach byli między innymi Magdalena Zawadzka, Robert Korzeniowski, Natalia Siwiec, Piotr Rubik, Mateusz Gessler, Roksana Wegiel, Grzegorz Hyży, Maria Sadowska, Pascal Brodnicki, Beata Tadla, Robert Czerkawski, Artur Szpilka, Karolina Szostak, Małgorzata Socha, Beata Pawlikowska, Grażyna Wolszczak, Joanna Racewicz, Michał Piróg, Dawid Woliński i wielu innych.
Wspóna zabawa zakończyła się wręczeniem dzieciom noworocznych prezentów.
Nie był to jednak koniec warszawskiej przygody. Mimo niesprzyjającej pogody udało się zwiedzić Stare Miasto, pokłonić Królowi Zygmuntowi, zatrzymać na chwilę przed Pomnikiem Małego Powstańca i zrobić kilka zdjęć ze Stadionem Narodowym w tle. Z okien autobusu można jeszcze było podziwiać inne atrakcje stolicy - Grób Nieznanego Żołnierza, warszawską Nike, budynek Sejmu i Senatu oraz Plac Teatralny z okazałym Teatrem Wielkim.
Ostatnim punktem programu był Pałac Kultury i Nauki. Mimo wielkich chęci nie udało się jednak zobaczyć Warszawy z wysokości jego ostanich pięter - to plan na kolejną wyprawę.


23


46

 

Adres

Dom Dziecka w Kołaczycach
Aleja Jana Pawła II 5
38-213 Kołaczyce
tel.: 13 4455008
e-mail: ddwwolicy@poczta.onet.pl

Dołącz do grona Sponsorów

Konto, na które można wpłacać darowizny: 47863600052006001587300002

Facebook